Matovičov dekonštruktivizmus

Autor: Milo Olejar | 16.9.2019 o 5:43 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  237x

Dekonštuktivizmus je umelecké hnutie v postmodernej architektúre. Je charakterizovaný absenciou harmónie a kontinuity. Navodzuje atmosféru rozloženia celku a rebélie. V Matovičovom podaní je to spôsob robenia politiky.

Matovič je v parlamente už niekoľko volebných období, mafiu však neporazil. Teraz sa chce podujať to spraviť tým (súdiac podľa jeho poslednej tlačovky),  že nepodporí registrované partnerstvá, adopcie homosexuálmi, uvoľnenie drog alebo kvóty na migrantov. Naopak, podporí rozdávanie peňazí zo štátneho, ktoré bolo zavedené počas vlády Roberta  Fica. Skutočne originálny spôsob boja proti mafii.

Ak by tento hrubozrný populizmus v boji proti mafii fungoval, tak Fico je už dávno v tejto kategórii jednotka a celoslovenský neohrozený šampión. Mafiáni sa  museli chichútať a detinský, až hystericky tlieskať ručičkami, keď pozerali na Matovičov papierik počas nedávnej tlačovky. Vedia, tak ako priemerne inteligetný Slovák, že Matovičovi v tomto vystúpení nešlo o boj proti mafii. Išlo mu záchranu svojej politickej budúcnosti. Bude to na úkor spájania sa a spolupráce opozičných síl, voči ktorým sa účelovo vyhranil. Paradoxne, práve iba spájanie opozičných síl dokáže vymeniť súčastnú vládu a tým aj poraziť mafiánske prostredie.

Volebný marketing je založený na tom, že politik musí stáť ako hrdina proti veľkému zlu, najlepšie proti perzonifikovanom zlu, zlosynovi. Prekvapivo, na záchranu jeho politickej budúcnosti Matovičovi už nestačí ani tak veľký zlosyn ako je sám Fico, Danko či Bugár. Potrebuje fabrikovať ďaľších nositeľov zla. Tak pome, pridajme do elixíru dlhovekosti politickej kariéry aj daľšie prísady, nových zlosynov (Spolu, PS a KDH). S kým chce proti tej mafii vlastne bojovať? Takto však otázka u Matoviča očividne nestojí.

Po poslednej tlačovke pána Matoviča je o čosi jasnejšie že jeho cieľ je oveľa prozaickejší a živočíšnejší. Prežitie. Percentá. Čo ponúka? Momentálne je to papierik s troma červenými krížikmi a dvoma zelenými kvačkami.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?